DĖKOJAME VALSTYBINIAM VISUOMENĖS SVEIKATOS STIPRINIMO FONDUI

3 Bal 2019

Dėkojame valstybiniam visuomenės sveikatos stiprinimo fondui, finansuojančiam STEP tėvų grupes.

2018 m. gruodžio – 2019 m. kovo mėn. Kauno r. Zapyškio pagrindinėje mokykloje vyko tėvų grupės pagal STEP[1] 6-12 programą, skirtą mažylių tėvams.

13 dalyvių (tėvelių/mamyčių) STEP programoje galėjo dalyvauti nemokėdami dalyvio mokesčio, kadangi Kauno r. Zapyškio pagrindinė mokykla yra PAKA projekto „STEP efektyvios tėvystės įgūdžių ugdymo grupės – šeimų psichologiniam atsparumui didinti“ partneris. Šių tėvų grupių veiklos finansuojamos Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis.

Projektu siekiama stiprinti efektyvios ir atsakingos tėvystės įgūdžius bei drąsinti juos naudoti abipuse pagarba pagrįstus vaiko ugdymo metodus, skiriant ypatingą dėmesį mažesniuose miesteliuose ar didesnių miestų pakraščiuose gyvenantiems tėvams, kūdikio besilaukiančioms šeimoms (mamoms ir jų partneriams/ tėčiams).

Valstybiniam visuomenės sveikatos stiprinimo fondui finansuojant projektą, 125 dalyviai (tėčiai/mamos) galėjo dalyvauti efektyvios tėvystės įgūdžių ugdymo grupėse nemokant dalyvio mokesčio. Dėkojame projektą įgyvendinusiems PAKA partneriams, įvairių Lietuvos miestų ir miestelių ugdymo įstaigoms, bendruomenėms, šveitimo pagalbos tarnyboms: Asociacija Riešės bendruomenė, Pasvalio r. sav. Švietimo pagalbos tarnyba, Kartu saldu, Marijampolės sav. Ryto pagrindinė mokykla, Žaslių pagrindinė mokykla, Utenos Aukštakalnio pradinė mokykla, Šlienavos pagrindinė mokykla, Kauno r. Zapyškio pagrindinė mokykla, Vilniaus Barboros Radvilaitės progimnazija, Pasvalio Petro Vileišio gimnazija, Utenos Dauniškio gimnazija, Jonučių progimnazija. Nuoširdžiai dėkojame šių įstaigų vadovams, sudariusiems galimybę dalyviams (tėčiai/mamos) atvykti į užsiėmimus bei reikšmingai prisidėjusiems prie atsakingos ir pozityvios tėvystės idėjų, metodų sklaidos šviečiant ir ugdant tėvus.

Dalyvaudami STEP tėvų grupėse tėvai įgijo daugiau žinių apie psichologinę-socialinę vaiko raidą, tinkamą ir netinkamą vaiko elgesį bei jį lemiančias priežastis, atsakingos ir efektyvios tėvystės įgūdžius: demokratišką auklėjimo ir bendravimo su vaiku būdą, pozityvius drausminimo būdus nustatant ribas vaiko elgesiui ir sprendimams, tinkamą savęs ir vaiko drąsinimą, „Aš kalbą“ ir kt. bei įgytas žinias išbandė praktiškai.

Kelių dalyvių atsiliepimai:

  • Ačiū už iniciatyvą su programa atvykti ir į rajono mokyklą.
  • Labai brangus laikas dėl tvyrančios geros atmosferos bei tiesioginės naudos gaunant žinių bei įgūdžių.
  • Galbūt atrodo iš pirmo žvilgsnio skeptiškai, kuomet nesi susidūręs su vaikų psichologija, ar jų elgesio motyvų analizavimu. Tačiau vos kelios paskaitos įrodo tai, jog ši programa yra iš ties veikianti, iš ties padedanti ir analizuojanti vaikų elgesio motyvus, bei turinti patikrintų metodų, kad išspręsti visas kilusias problemas. Įsitikinau tuo pati, ir taip rekomenduoju kitiems – mes kiekvieni tėvai, net jai galvojame jog viską išmanome, tikrai neišmanome tiek kiek reikia. Ir ši programa stiprina ne tik santykį su vaiku, stiprina pasitikėjimą savimi kaip tėvu.
  • Supratau, kad daugelis tėvų susiduria su panašiomis problemomis, kad tai nutinka ne vien mano šeimoje. Lankydama šią grupę supratau, kad einu teisingu keliu ir išmokau keletą naujų auklėjimo metodų. Ši grupė padėjo geriau suprasti savo vaikus ir save. Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę dalyvauti programoje.
  • Man tai labai didelė ir vertinga patirtis. Pakeičiau požiūrį į vaikų auklėjimą, gavau daugiau pasitikėjimo kaip mama. Laukiau kiekvieno susitikimo, visų jų metu buvo puiki atmosfera, susirinko atviri, geranoriški žmonės. Ačiū už tokią puikią programą!

 

2019 m. kovo – 2019 m. gegužės mėn. bus tęsiamos projekto veiklos. Daugiau informacijos: http://www.stepgrupes.lt/.

STEP programos vadovė Rūta Lingytė 

[1]STEP (angl. Systematic Training for Effective Parenting – Sistemingas efektyvių vaiko auklėjimo įgūdžių lavinimas) – tai pasaulyje populiari tėvų ugdymo programa. Lietuvoje ji įgyvendinama nuo 2010 m. Iki šiandien STEP programa yra viena iš nedaugelio, kurios efektyvumas pagrįstas mokslinių tyrimų rezultatais. 2010-2018 m. STEP tėvų grupes sėkmingai baigė 3260 tėvelių įvairiuose Lietuvos miestuose.