STEM veiklų mėnuo

9 Bal 2019

Kovas mūsų mokykloje buvo paskelbtas STEM veiklų mėnesiu, kurio veiklas organizavo socialinio ir gamtamokslinio ugdymo, matematikos, informatikos mokytojų metodinės grupės nariai. Mokiniai sudalyvavo ir išmėgino įvairių mokslo sričių veiklas. Minėjome PI dieną, kalbėdami apie skaičiaus Pi naudojimą ir vaišinomės klasių iškeptais pyragais. Mokytojas S. Kavaliauskas demonstravo mokiniams įdomiuosius fizikos bandymus –  „Gamtos mokslai mūsų aplinkoje“.  Mokiniai dalyvavo tarptautiniame matematikos konkurse „Kengūra“, nacionaliniame ekonomikos egzamine ir Kauno rajono mokinių informacinių technologijų konkurse „Įdomu, paprasta, naudinga“. Visą kovą mokiniai „suko galvas“ mokytojų G. Mockaus, D. Varškevičienės ir R. Veličkienės organizuotuose protmūšiuose savo klasėse, su kitomis klasėmis ir rungėsi su mokiniais iš kaimyninės Ežerėlio mokyklos.

Vyko projektas, skirtas Žemės dienai „Apkabinkime Žemę”.  5-10 klasių mokiniai su mokytoja Ž. Puodžiukiene  žiūrėjo filmą „Išsaugokime Žemę“ anglų kalba. Kovo 20d. ryte 3a ir 3b klasių mokiniai, vadovaujami mokytojų V. Jurkšienės ir A. Reipienės mokykloje iškėlė Žemės vėliavą. 7 ir 8 klasių mokiniai su mokytojomis J. Puidokiene ir D. Ruzgiene vyko į edukacinę išvyką, kurios metu aplankė Lekėčių miško muziejų, Čekauskų etnografijos muziejų, Novaraisčio ornitologinį draustinį, iškėlė su technologijų mokytoju S. Kavaliausku pagamintus inkilus. Ekskursijos metu mokiniai nuotraukose fiksavo matytus gamtos vaizdus ir dalyvavo mokyklos facebooke paskelbtame konkurse “Laukinė gamta”, kurio nugalėtoju tapo 8 klasės mokinys Kajus Kazlauskas.

10 kl mokiniams vyko pamokos netradicinėje aplinkoje. Su geografijos mokytoja Jolanta Puidokiene vyko į Kauno LEZ UAB „Aconitum“ įmonę, kur susipažino su aukštosiomis trchnologojomis Lietuvos ūkyje. Taip pat atliko maisto produktų geografijos tyrimą Kauno miesto turguje.

Mokiniai, dalyvaudami STEM mėnesio veiklose  įgijo naujų dalykinių žinių, patobulino savo asmenines ir bendrąsias kompetencijas.

Socialinio ir gamtamokslinio ugdymo, matematikos, informatikos mokytojų metodinės grupės pirmininkė D. Varškevičienė