Rugsėjo edukacinės išvykos

24 Sep 2019

Saulėtomis rugsėjo dienomis PUG ir 1–4 klasių mokiniai išvyko į edukacinę ekskursiją „Grikio kelias nuo sėjos iki pietų stalo“ Pamerkiuose. Daug įspūdžių mokiniai patyrė pasiektoje „Grikucio“ sodyboje! Vadovas Kostas papasakojo apie senovinius dzūkų įrankius, pamokė susikurti laužą. Išgėrę vaistažolių arbatos ir pasivaišinę grikių miltų pyragu su uogiene, mokiniai kibo į darbus: kūlė grikius spragilu, paskui malė, pikliavojo ir nusijojo miltus, maišė tešlą ir ragavo šeimininkės iškeptų grikinių blynų su uogiene. Sodyboje pažaidę futbolą, tinklinį, įveikę labirinto pinkles, mokiniai valgė dideliame katile ant laužo virtos nepaprastai skanios „norų sriubos“.

9 ir 10 klasių mokinių grupė su informacinių technologijų mokytoja D. Varškevičiene vyko į Mokslo festivalį „Erdvėlaivis žemė“, didžiausią mokslo populiarinimo renginį Lietuvoje. Mokiniai dalyvavo šiuose užsiėmimuose: Papildytos realybės kūrimas VDU informatikos fakultete ir Kaip užprogramuoti robotą? KTU Elektros ir elektronikos fakultete. Taip pat stebėjo šou, demonstruojamą Varšuvos Koperniko mokslo centro atstovų.

PUG vaikai su mokytojomis vyko į istorinės ir karinės technikos muziejų „Retromobile”.