Zapyškyje ir Kulautuvoje bus atnaujintos sporto bazių infrastruktūros

Zapyškyje šįmet virė eilė darbų: restauruotos Šv.Jono Krikštytojo bažnyčios prieigos, paklota asfalto danga Muziejaus gatvėje, įrengti šaligatviai, išasfaltuota aikštelė prie tualeto, įjungtas dviračių tako apšvietimas ir daug kitų darbų. Tačiau tai dar ne pabaiga. Kitąmet bus pradėti Zapyškio sporto bazės, esančios prie pagrindinės mokyklos, atnaujinimo darbai.

Kauno rajono savivaldybė siekia ne tik pagerinti sportuojantiems sąlygas, bet ir ugdyti fiziškai aktyvią visuomenę pakaunėje.

Kitąmet statybininkai plušės ir Kulautuvoje, kur taip pat bus sutvarkyta sporto bazė. Tai dvigubas projektas, kurį rajono valdžia įgyvendins kartu su Zapyškio pagrindine mokykla ir Kulautuvos pagrindine mokykla, nes sporto aikštynai yra šalia šių ugdymo įstaigų.

Sutvarkius sporto bazes bus galima dvigubai padidinti reguliariai sportuojančių vaikų ir jaunimo iki 29 m. skaičių. Pavyzdžiui, šiuo metu Zapyškio seniūnijoje sportuoja 117 vaikų, o po atliktų darbų galės 210. Atnaujinus sporto bazes jose planuojama organizuoti įvairesnius užsiėmimus: dziudo, futbolo, gimnastikos, jogos, karatė, aerobikos, krepšinio, sportinių šokių ir kalanetikos treniruotes.

Zapyškio sporto bazėje bus įrengti bėgimo takų dangos pagrindai, sutvarkyta krepšinio aikštelė, atstatytas futbolo aikštės augalinis gruntas.

Kulautuvos sporto bazėje ketinama atlikti daugiau darbų. Bus įrengti bėgimo takai ir sektorius su guma, šuolių į tolį sektorius, atnaujinti lauko treniruokliai bei pastatyti nauji. Naujam gyvenimui statybininkai prikels futbolo aikštyną, įrengs kamuolių gaudykles, ketinama pastatyti 30 vietų lengvų konstrukcijų žiūrovų tribūną, taip pat įrengti pėsčiųjų taką.

Bendra abiejų sporto bazių atnaujinimo darbų sąmata – 382 tūkst. eurų. Dalį lėšų, t.y., 225 tūkst. eurų skirs Sporto rėmimo fondas, kitos – Kauno rajono savivaldybės biudžeto.